Szukaj na tym blogu

sobota, 12 marca 2016

Wiosenne porządki

 Dziewiarki dzielą się podobno na te, które trzymają się tylko jednej robótki i dopóki jej nie skończą nie zaczynają innej oraz na te, które mają dużo projektów dzierganych jednocześnie. Amanita w ubiegłym miesiącu napisała ciekawego posta na ten temat. Ja zdecydowanie zaliczam się do tych, które ciągle coś nowego zaczynają. Efekt tego jest taki, że mam dwa pudła projektów w trakcie roboty, wiele z nich czeka długo na skończenie. Miałam kiedyś wyrzuty sumienia z tego powodu, z  czasem jednak pogodziłam się
z tym. Ja po prostu tak mam i nie ma co rozpaczać. Zresztą cały czas kończę kolejne projekty, więc trochę czuję się rozgrzeszona:) Ostatnio zrobiłam jednak lekkie porządki i przegląd tzw. ufoków. Efektem tego było skończenie kilku zalegających od dawna projektów:

Na pierwszy ogień poszła chusta A Leafy Hug Shawl   Vicki Mikulak, nawet nie pamietam kiedy ją zaczęłam. Włoczka Kid silk Drops, kolor 16, druty nr 4,5 .Równie zapomniany czekał sweter Three Braids autorstwa Justyny Lorkowskiej. Zaczęłam go w listopadzie 2014r. Włóczka Cinnia Filcolany, kolor 290, druty nr 3,5 i 3,0. Zrobiłam trochę większy dekolt niż w oryginalnym  wzorze, dodałam kilka centymetrów na długości i kilka oczek więcej na poszerzenie poniżej tali po obu bokach. Dzięki rzędom skróconym tył zrobiłam trochę dłuższy.
Chusta Forest Foliage Alany Dakos. Mam jeszcze taką drugą nieskończoną w kolorze bordowo- fioletowym:) Włóczka to Lace Lux Lana Grossy, mieszanka wełny i wiskozy, lejąca
i połyskliwa, ale jak na ten wzór mało elastyczna i miałam trochę problemów z blokowaniem.
kolor 007 Teal, druty nr 4
Skończyłam też kolejne dwa entrelaki i chyba na razie muszę od nich odpocząć. Ten różowo-fuksjowo-zielony zaczęłam jako pierwszą chustę tą metodą. Zakładałam, że pierwszy egzemplarz może być mocno eksperymentalny i wybrałam niezbyt drogą włóczkę-Vals firmy Nako. Kolory są super, ale akryl pozostanie akrylem, blokowaniu się nie poddaje, a i żelazko nie robi na nim wrażenia.Chusta wyszła aż za duża, ale nie bardzo miałam na początku rozeznanie od ilu trójkątów początkowych zaczynać.Kolejny entrelak powstał z włóczki Angora Gold BD Alize (kolor 4684), też mocno akrylowej (80%), ale po blokowaniu i odparowaniu żelazkiem, w miarę przyzwoicie trzymającej kształt.Forest Foliage i ostatni entrelak poszły do ludzi jako prezenty, mam nadzieję, że się będą dobrze nosić.
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza